latests
Son Dakika

Tek eldivenli Suriyeli çocuğun soğukla imtihanı

Kayseri’de kış aylarının en soğuk günleri yaşanıyor. Hava sıcaklığı eksi 5 dereceye kadar düşmesi sebebiyle dondurucu soğuklar kemiklere kadar işliyor. Şehirde barınan Suriyeli aileler, bu soğukta yaşamlarını güç şartlarda sürdürüyor.

Kayseri’de kış aylarının en soğuk günleri yaşanıyor. Hava sıcaklığı eksi 5 dereceye kadar düşmesi sebebiyle dondurucu soğuklar kemiklere kadar işliyor.

Şehirde barınan Suriyeli aileler, bu soğukta yaşamlarını güç şartlarda sürdürüyor. Birçoğunun çocukları sokaklarda kağıt mendil satarak ailelerine katkıda bulunmaya çalışıyor. 6 yaşındaki küçük çocuk da bunlardan biri. Küçük çocuk, kaldırıma serdiği kartonun üzerine oturup kağıt mendil satmak için alıcı bekliyor.

İsmini söylemek istemeyen çocuk eldivenin tekini kaybetmiş. Zaman zaman üşüyen sağ elini sol elindeki eldivenin içine sokarak ısıtmaya çalışıyor. Isıttıktan sonra sağ elini kabanın kolunun içine çekiyor. Türkçe bilmeyen Suriyeli küçük çocuk, gelip geçenlere bakışlarını dikerek, hal diliyle kağıt mendil alıp almayacaklarını soruyor.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ