latests
Son Dakika

Duraklar evleri oldu

Antalya, yeni yıla soğuk bir havada girdi. Gece 1 dereceye kadar düşen sıcaklık sebebiyle ‘bimekan’ olarak adlandırılan evsizler, kentteki kapalı toplu ulaşım duraklarına sığındı. Bazı duraklar birden fazla mekansıza ev oldu.antalya,evsizler,ismet gökşen,polis

Antalya, yeni yıla soğuk bir havada girdi. Gece 1 dereceye kadar düşen sıcaklık sebebiyle ‘bimekan’ olarak adlandırılan evsizler, kentteki kapalı toplu ulaşım duraklarına sığındı. Bazı duraklar birden fazla mekansıza ev oldu.

Birçok Antalyalı 2016’yı evlerinde ya da eğlence mekanlarında karşıladı. Soğuk hava sebebiyle cadde ve sokaklar boş kaldı. Rüzgarla birleşince daha da etkili olan soğuk havada mekansızlara belediyeler sahip çıktı. Polisler ve zabıtalar sokaklardan toplandıkları mekansızları kapalı spor salonlarına taşıdı. Evsizlere soğuk gecelerde dışarıda kalmamaları için sıcak yemek ve temiz yatak verildi. Ancak gazetecilerin kapalı spor salonlarına girerek görüntü almasına izin verilmedi.

Polis telsizinden sık aralıklarla, görülen ya da ihbar edilen evsizlerin spor salonlarına nakledildiği anonsları geçse de istisnai durumlar da yaşandı. İsmet Gökşen Caddesi üzerindeki kapalı bir durağa sığınan 3 evsiz geceyi burada geçirdi. Battaniyelerine sarılan evsizlerden ikisi yolcuların oturması için koyulan banka uzandı, bir kişi de yere yattı. Evsizler, durağın içindeki lambaların yanmasına ya da yoldan geçen araçların gürültüsüne aldırmadan uyudu.

Duraklar evleri oldu duraklar-evleri-oldu thumbnail text
Sitene Ekle
x
Sitene Ekle
Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ