latests
Son Dakika

Ukraynalılar yeni yıla barış temennileriyle girdi

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bu sene yılbaşı kutlamalarının merkezi Sofiyivska Meydanı oldu. 31 Aralık’ta saat 20.00’de başlayan kutlamalar, 1 Ocak sabahına kadar devam etti.yeni yıl,yılbaşı,kiev,türkiye,daysalılar,rusya,moskova,kiev’de

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bu sene yılbaşı kutlamalarının merkezi Sofiyivska Meydanı oldu. 31 Aralık’ta saat 20.00’de başlayan kutlamalar, 1 Ocak sabahına kadar devam etti.

Ukraynalılar yılbaşı kutlamalarının kalbinin attığı Sofiyivska Meydanı’na akın etti. Yeni yılda hava tahminlerinin aksine Kiev’e kar yağması gençlerin yılbaşı sevincini katladı. Gençler havaya uçan balonlar bırakarak yeni yıla girdi. Meydandaki konserler eşliğinde dans eden Ukraynalılar, çığlık atarak eğlendi.

Meydan'da Cihan Haber Ajansına konuşan Ukraynalıların ekserisi yeni yılda ülkelerinde ve dünya da barış istedi. 2016’da savaşların son bulmasını temenni eden Ukraynalılar sağlıklı ve huzur içinde yaşamak istediklerini ifade etti.

TÜRK TURİSTİN ROTASI MOSKOVA’DAN KİEV’E DÖNDÜ

Rusya ile Türkiye arasındaki uçak krizi nedeniyle başlayan diplomatik krizin tırmanması nedeniyle Moskova gezilerini iptal eden Türk turistler de Kiev’e yöneldi. Meydanlarında yeni yıl kutlamak için dünyanın dört bir tarafından gelen Türk turistlerin yoğunluğu dikkat çekti.

Dubai’den gelen Türk turistlerden Celal Daysalılar, Dubai’nin sıcak havasından bunaldıklarını soğuk hava özlemini gidermek için Kiev’e geldiklerini belirtti.

Kiev’de bu sene de Bağımsızlık Meydanı’nda yeni yıl kutlamaları yapılmadı. Ayrıca Kırım’ın ilhak edilmesi ve ülkenin doğusunda gerilim nedeniyle havai fişek gösterileri de iptal edildi. Havai fişeklerin yerini lazer ışığı gösterileri aldı.

Eskiden tek merkezde yapılan coşkulu yeni yıl kutlamaları ise Kiev’deki Sofiyivska, Mihaylivska, Kontraktova, Poçtova ve Troyitska meydanlarının yanı sıra park ve fuar merkezlerine yayıldı. Başkentin dört bir yanında meydanlar ve parklar ışıklandırıldı; çam ağaçları süslendi. Kiev’de yeni yıl atmosferi, çeşitli etkinlikler ve eğlenceler programlarıyla 24 Ocak tarihine kadar devam edecek.

Ukraynalılar yeni yıla barış temennileriyle girdi ukraynalilar-yeni-yila-baris-temennileriyle-girdi thumbnail text
Sitene Ekle
x
Sitene Ekle
Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ