latests
Son Dakika

Çin 2016’ya 'merhaba' dedi

Çin, 2016 yılına başkent Pekin’de yer alan tarihi İmparatorluk Sarayı’ndaki etkinlikle 'merhaba' dedi.Bu yıl Pekin’deki yeni yıl kutlamalarının adresi The Imperial Ancestral Temple oldu. Geri sayımla birlikte yeni yıla girildi.çin,batılıları,büyükelçilikleri,ingiltere

Çin, 2016 yılına başkent Pekin’de yer alan tarihi İmparatorluk Sarayı’ndaki etkinlikle 'merhaba' dedi.

Bu yıl Pekin’deki yeni yıl kutlamalarının adresi The Imperial Ancestral Temple oldu. Geri sayımla birlikte yeni yıla girildi.

Yeni yılın kutlandığı bir diğer mekan ise Pekin’in Sanlitun bölgesiydi. Ancak soğuk hava ve yoğun güvenlik önlemleri nedeniyle burada fazla kalabalık olmadığı gözlemlendi. Sanlitun’daki Barlar Caddesi’nde bir araya gelen yerli ve yabancılar, yeni yıla saniyeler kala sevinç çığlıkları attı.

İngiltere ve ABD’nin Çin’deki Büyükelçilikleri, başkent Pekin’deki Batılıları, Noel günü veya civarında "muhtemel tehditlere" karşı uyarmasının ardından Çin polisi de bu bölgede güvenlik önlemlerini arttırmıştı.

Çin’de hemen her cadde, yeni yıl süslemeleriyle donatıldı. Özellikle büyük şehirlerdeki merkezi yerlerde yeni yıl hazırlıkları günler öncesinden başlamıştı.

Çin 2016’ya 'merhaba' dedi cin-2016ya-merhaba-dedi thumbnail text
Sitene Ekle
x
Sitene Ekle
Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ