latests
Son Dakika

Muğla'da düzensiz göçle ilgili bilimsel çalışma başladı

İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Prof. Dr. Tahsin Yomralıoğlu, Öğr.hakan çetinkaya,tahsin yomralıoğlu,vilayet,marmaris,cumhur sevinç,vali amir çiçek,recep batu,vali çiçek,bodrum,istanbul,ahmet ertürk,dr,ahmet tunç,mete çağlar,çiçek,yavuz özfidan,mehmet gödekmerdan,jandarma,kamil köten

İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Prof. Dr. Tahsin Yomralıoğlu, Öğr. Gör. Cumhur Sevinç ve Arş. Gör. Ahmet Tunç Buyruklar'dan oluşan bir heyet, Muğla'da düzensiz göçle ilgili bilimsel verilere dayalı çalışma yapmaya başladı. Vali Amir Çiçek başkanlığında, konu hakkındaki ön çalışmanın değerlendirildiği bir toplantı düzenlendi. Vilayet 75. Yıl Salonu'ndaki toplantıya Vali yardımcıları Ahmet Ertürk ve Kamil Köten, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, Marmaris Sahil Güvenlik Komutanı Albay Mete Çağlar, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan ve Göç İdaresi İl Müdürü Recep Batu katıldı.

Düzensiz göçle mücadele konusunda genel olarak emniyet tedbirlerinin alındığını belirten Vali Çiçek, meselenin sosyolojik ve psikolojik olarak çok yönlü ele alınması gerektiğini dile getirdi. Önleyici kolluk faaliyetleriyle düzensiz göçün önüne geçilmeye çalışıldığını ve bu konuda ciddi bir mesai harcandığını kaydeden Çiçek, "Yasadışı yollardan ülkemizden gitmeye çalışan göçmenlerle ilgili hazırlanan bilimsel çalışmaların, ilimizdeki düzensiz göç sorununa ışık olacağına inanıyorum. O nedenle bu konuyla ilgili sürdürülebilir, objektif, etkili ve somut çözümlere ihtiyacımız var. Bir projeye dayalı, hem ülkemizin hem dünyanın dikkatini çekecek farkındalık yaratmamız gerekiyor." dedi.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ