latests
Son Dakika

Seyhan'da sahte içki ölümlerine karşı denetimler arttı

Adana Seyhan Belediyesi, son zamanlarda artan sahte içki ölümlerine karşı yılbaşı öncesi iş yerlerinde denetim yaptı. Seyhan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, zabıta ekiplerinin birlikte yaptığı denetimlerde alkollü içki ile kuruyemiş, tatlı ve şekerleme satışı yapan iş yerleri sıkı denetimden geçirildi. Denetimlerde kontrol edilen iş yerlerinde eksiklikleri görülenler hakkında cezai işlem yapıldı.seyhan,yetkililer,tanrıseven,adana seyhan belediyesi,adana seyhan

Adana Seyhan Belediyesi, son zamanlarda artan sahte içki ölümlerine karşı yılbaşı öncesi iş yerlerinde denetim yaptı.

Seyhan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, zabıta ekiplerinin birlikte yaptığı denetimlerde alkollü içki ile kuruyemiş, tatlı ve şekerleme satışı yapan iş yerleri sıkı denetimden geçirildi. Denetimlerde kontrol edilen iş yerlerinde eksiklikleri görülenler hakkında cezai işlem yapıldı.

Seyhan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nde görevli Gıda Mühendisleri Ozan Kırlangıç ve Dilem Tanrıseven, son zamanlarda artan sahte alkole bağlı ölümler konusunda vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Yetkililer, etiketin ve şişenin yıpranmış olup olmadığı, bandrolün düzgün yapıştırılmış olması, şişe üzerinde hologram bulunması, kapak kodu ve boyun kodunun birbirini tutması, şişenin kapak kısmının tutkalla yapıştırılıp yapıştırılmadığı, kapağında enjektör deliğine benzer delik bulunmaması, kapağın açık olmaması, şişenin arka yüzünde tüketiciyi bilgilendirme amaçlı Türkçe etiket olması, görünür ve belirgin halde bulanıklık tortu ve fiziki kirlilik içermemesine dikkat edilmesini söyledi.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ