latests
Son Dakika

IŞİD'li teröristlerin evinde Gar patlamasından daha etkin düzenek bulundu

Ankara’da eylem hazırlığındayken yakalanan 2 IŞİD üyesi teröristin evlerinde yapılan aramada çok sayıda yaşamsal ürün ile bomba yapımında kullandıkları düzenek ve malzemeler bulundu. Edinilen bilgiye göre evde hazırlanan bombanın etkisinin Ankara Gar patlamasındaki bombadan çok daha etkin olduğu tespit edildi.Ankara’da yakalanan IŞİD terör örgütü mensubu iki canlı bombanın yakalandığı Mamak Karakusunlar TOKİ binadaki incelemeler sona erdi.bombacıların kaldığı evde yapılan aramada gar patlamasından daha etkin düzenek bulundu,ankara

Ankara’da eylem hazırlığındayken yakalanan 2 IŞİD üyesi teröristin evlerinde yapılan aramada çok sayıda yaşamsal ürün ile bomba yapımında kullandıkları düzenek ve malzemeler bulundu. Edinilen bilgiye göre evde hazırlanan bombanın etkisinin Ankara Gar patlamasındaki bombadan çok daha etkin olduğu tespit edildi.

Ankara’da yakalanan IŞİD terör örgütü mensubu iki canlı bombanın yakalandığı Mamak Karakusunlar TOKİ binadaki incelemeler sona erdi.

Yapılan detaylı incelemelerde polisin karşısına çıkan malzemeler ekipleri bile hayrete düşürdü. Edinilen bilgiye göre şahısların bombayı özel olarak ürettikleri ve sırt çantalarına yerleştirdikleri belirtildi. Ayrıca bombanın daha da etkili olması için şarapnel amaçlı inşaat demiri kullandıkları tespit edildi. Aramada 1,5-2 metre uzunluğunda şarapnele dönüştürülmesi planlanan inşaat kalıp demirleri bulundu.

Etkinliği yüksek oranda arttırılmış bombanın Ankara Gar’ında meydana gelen katliamda kullanılan bombadan onlarca kat daha yüksek olduğu belirtildi. Ayrıca şahısların amaçlarına ulaşması durumunda Gar katliamından çok daha büyük acı bir tablonun ortaya çıkacağı da söylendi. 2 bombacının evi bekâr evi olarak tuttukları ve bu doğrultuda kullandıkları, uzun süredir de orada kaldıkları belirtildi.

İncelemelerin sona erdiği evde inceleme ekipleri delilleri daha detaylı incelemek üzere merkeze taşıdı. Taşınan deliller arasında inşaat demirinden demir kesme makasına, içi sıvılarla dolu damacanalardan kablolara, bomba yapımında kullanılan özel malzemelerden yaşamsal malzemelere kadar birçok malzeme araçlara taşındı. Ele geçirilen malzemeler için 2 olay yeri inceleme aracına kondu.

Öte yandan canlı bombaların kaldığı dairelerin kapı numaralarındaki yazılarının sökülmüş olması da dikkat çekti. Polisin konuyla ilgili açtığı soruşturma devam ediyor.

IŞİD'li teröristlerin evinde Gar patlamasından daha etkin düzenek bulundu isidli-teroristlerin-evinde-gar-patlamasindan-daha-etkin-duzenek-bulundu thumbnail text
Sitene Ekle
x
Sitene Ekle
Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ