latests
Son Dakika

Ölüdeniz'e 60 milyon liralık altyapı çalışması

Muğla'nın Fethiye ilçesindeki, dünyaca ünlü Ölüdeniz Mahallesi'nin uzun yıllardır çektiği altyapı sıkıntısını gidermek üzere Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü çalışma başlattı. Bu kapsamda Ölüdeniz, Belcekız, Hisarönü ve Ovacık mevkilerini kapsayan, 60 milyon lira tutarındaki altyapı çalışması 2017 yılında tamamlanacak. MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı'yla konu üzerinde bir yıldır çalıştıklarını söyledi.ülgen,baki ülgen,muğla,fethiye,ovacık

Muğla'nın Fethiye ilçesindeki, dünyaca ünlü Ölüdeniz Mahallesi'nin uzun yıllardır çektiği altyapı sıkıntısını gidermek üzere Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü çalışma başlattı. Bu kapsamda Ölüdeniz, Belcekız, Hisarönü ve Ovacık mevkilerini kapsayan, 60 milyon lira tutarındaki altyapı çalışması 2017 yılında tamamlanacak.

MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı'yla konu üzerinde bir yıldır çalıştıklarını söyledi. Ülgen, "Bölgede yaptığımız çalışmalar sonucunda, 60 milyon TL'ye yatırımın tamamlanacağını belirledik. Kültür ve Turizm Bakanlığı hibesinden faydalanabilmek için Ölüdeniz-Belcekız Atık Su Arıtma Tesisi ile ilgili 22,5 milyon TL'lik bir talepte bulunduk. Bu talebimiz doğrultusunda toplam 11,5 milyon TL'lik kısmı bakanlık tarafından karşılanacaktır. Geri kalan 50 milyon TL'yi de Muğla Büyükşehir Belediye'nin destekleriyle kısa sürede kendi bütçemizden çözeceğiz." dedi. Genel Müdür Ülgen, bölgelerinde bu zamana kadar çözülemeyen altyapı sıkıntısını kısa sürede çözeceklerini belirterek, "Çalışmalara 2016 yılında başlayacağız. Günlük 13 bin metreküp kapasiteye sahip Ölüdeniz-Belcekız Atık Su Arıtma Tesisi inşaatına başlayıp 2017 yılı sonuna kadar bitirmeyi hedefliyoruz." diye konuştu. Baki Ülgen ayrıca bölgeye 130 kilometrelik kanalizasyon şebeke hattı döşeyeceklerini sözlerine ekledi.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ