latests
Son Dakika

Rusya’nın Türk şirketlerine yasakladığı iş alanları belli oldu

Rusya Bakanlar Kurulu’nun resmi sitesinde yayınlanan bildiride, 1 Ocak 2016 tarihinden sonra Rusya Federasyonu’nda faaliyetleri yasaklanan Türkiye merkezli ve Türklerin kontrolü altındaki şirket türleri belli oldu. 1 Ocak 2016’dan önce anlaşması bulunan şirketler bu yasaktan muaf tutulacak.Rusya tarafından daha önce 53 şirkete Türk işçi çalıştırma izni verilmiş fakat bu şirketlerin tam listesi yayınlanmamıştı.rusya,türkiye,türk şirketler,yaptırımlar,türkiye,devlet

Rusya Bakanlar Kurulu’nun resmi sitesinde yayınlanan bildiride, 1 Ocak 2016 tarihinden sonra Rusya Federasyonu’nda faaliyetleri yasaklanan Türkiye merkezli ve Türklerin kontrolü altındaki şirket türleri belli oldu. 1 Ocak 2016’dan önce anlaşması bulunan şirketler bu yasaktan muaf tutulacak.

Rusya tarafından daha önce 53 şirkete Türk işçi çalıştırma izni verilmiş fakat bu şirketlerin tam listesi yayınlanmamıştı.

Rusya’nın Türk şirketlerinin faaliyetlerini yasakladığı iş alanları şu şekilde:

-Bina inşası, mühendislik yapıları ve özel inşaat işleri,
-Mimarlık ve mühendislik alanındaki proje tasarımları, teknik deneyler, araştırmalar ve analizler,
-Turist acentesi ve turizm sektöründe faaliyet gösteren benzeri firmaların faaliyetleri,
-Otelcilik ve geçici konaklama hizmetleri,
-Devlet ve bölgesel yönetimlerin ihtiyaçlarına cevap veren iş ve hizmetler,
-Ağaç işleme.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ