latests
Son Dakika

Milli Eğitim'in 'etik' seminerini verecekler arasında hapis cezası alan da var

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nün talimatıyla il genelindeki eğitim çalışanlarına, "Etik Eğitim" semineri verecek. Bu semineri verecekler arasında, okul müdürlerine haksız puanlama yaptığı gerekçesiyle 5 ay hapis cezası alan bir kişinin de bulunduğu belirtildi. Türk Eğitim Sen İzmir 3 No'lu Şube Başkanı Adnan Sarısayın, konu hakkında sosyal medyada yazdığı mesajda, “Komedi, vah milli eğitimim vah.izmir,karabağlar,y k,adnan sarısayın,milli eğitim bakanlığı,güneş öztürk’ün,sarısayın,milli,ceza mahkemesi, öztürk

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nün talimatıyla il genelindeki eğitim çalışanlarına, "Etik Eğitim" semineri verecek. Bu semineri verecekler arasında, okul müdürlerine haksız puanlama yaptığı gerekçesiyle 5 ay hapis cezası alan bir kişinin de bulunduğu belirtildi. Türk Eğitim Sen İzmir 3 No'lu Şube Başkanı Adnan Sarısayın, konu hakkında sosyal medyada yazdığı mesajda, “Komedi, vah milli eğitimim vah. Y.K etik anlatıyormuş.” dedi.

ETİK DAVRANMADIĞI İÇİN MAHKEME 5 AY HAPİS CEZASI VERDİ

Mağduriyetlerin mahkeme kanalıyla da tescillendiğini belirten Sarısayın, şunları kaydetti: “İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nün 26.08.2015 tarih ve 8420477 sayılı yazısına istinaden İzmir'deki tüm Milli Eğitim çalışanlarına etik semineri veriliyor. Buraya kadar her şey normal. Normal olmayan, etik seminerini veren kişinin yaklaşık iki ay önce, etik davranmadığı ve görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle mahkemece 5 ay hapis cezasına çarptırılan, Konak İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Y.K. olmasıdır. Bu durum, Milli Eğitim camiasında günün konusu oldu ve 'ne günlere kaldık' dedirtti. Böyle biri, ödüllendirilir gibi önce Karabağlar İlçe Şube Müdürlüğü'nden Konak İlçe Şube Müdürlüğü’ne nakledildi. Burada da ilçe müdürü olmadığı için vekil müdür yapıldı. Cezası şimdilik, bir daha yapmamak şartıyla ertelendi ancak hakkında çok sayıda açılan ve devam eden dava var. Böyle bir durumda olan bir kişinin yeni görevlere getirilmesi bile etik değil. Komedi, vah Milli Eğitimim vah.”

Söz konusu olay, Okul Müdürü Güneş Öztürk’ün, "0" puan verilerek koltuğunu kaybetmesiyle başladı. Öztürk, konuyu yargıya taşıdı. İzmir 43. Asliye Ceza Mahkemesi, dönemin Karabağlar İlçe Şube Müdürü Y.K.'yi haksız bularak, görevini kötüye kullanmaktan dolayı 5 ay hapis cezasına çarptırdı. Ceza, suçun tekrarlanmaması şartıyla ertelendi.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ