latests
Son Dakika

Güney Kore, 2020'de Ay'a gitmeye hazırlanıyor

Güney Kore’nin, 2020 yılında Ay’a araştırma uydusu göndermeye hazırlandığı bildirildi.Güney Kore Bilim ve Gelecek Planlama Bakanlığı'ndan bugün yapılan açıklamada, 2020 yılında Ay’a araştırma uydusu göndermek için gelecek sene "Ay Araştırma Projesi"ni başlatacağını duyurdu.Bilim ve Gelecek Planlama Bakanlığı yetkilisi, hazırlık ve araştırma ağırlıklı olacağı belirtilen projenin ilk kısmının, 2016-2018 yılları arasında gerçekleştirileceğini bildirdi.güney kore,güney,gelecek,uzay dairesi,nasa,güney kore bilim,kore,ulusal havacılık,bakanlığı

Güney Kore’nin, 2020 yılında Ay’a araştırma uydusu göndermeye hazırlandığı bildirildi.

Güney Kore Bilim ve Gelecek Planlama Bakanlığı'ndan bugün yapılan açıklamada, 2020 yılında Ay’a araştırma uydusu göndermek için gelecek sene "Ay Araştırma Projesi"ni başlatacağını duyurdu.

Bilim ve Gelecek Planlama Bakanlığı yetkilisi, hazırlık ve araştırma ağırlıklı olacağı belirtilen projenin ilk kısmının, 2016-2018 yılları arasında gerçekleştirileceğini bildirdi. İkinci kısmında ise Kore teknolojisiyle geliştirilmiş uydunun Ay’a gönderilmesi öngörülüyor.

Sözü giden projenin gerçekleştirilmesi için öngörülen 198 milyar Won (169 milyon dolar) bütçenin, 2016 yılında harcanması planlanan 20 milyar Wonluk kısmının sağlandığı kaydedildi.

Uzaya kargo taşımacılığı konusunda ABD’nin Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA)’nın araştırmacıları ile işbirliği yapılması öngörülse de projenin, tamamen Güney Kore’nin kendi teknolojisiyle gerçekleştirilerek Ay etrafında uydu ve istasyon kurulmasının planlandığı belirtiliyor.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ