latests
Son Dakika

Kuzey Kore liderinin 'en yakın yoldaşı' öldü

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un 'en yakın yoldaşı' olarak tanımlanan İşçi Partisi Sekreteri Kim Yang-gon (73), trafik kazasında hayatını kaybetti. Kim Yang-gon, Güney Kore ile yapılan müzakerelerden de sorumluydu. Kuzey Kore Merkezi Haber Ajansı (KCNA)'nın haberine göre, Kuzey Kore İşçi Partisi sekreteri ve ülkenin Güney Kore ile müzakerelerinden sorumlu birim olan Birleşik Cephe Departmanı Müdürü Kim Yang-gon, dün sabah yerel saatle 06.kuzey kore,güney kore,kim yang - gon,kim jong,kuzey,kim yang -,kim jong -, kim yang -,birleşik,chang,cheong,kim jong - un'un,kuzey kore işçi partisi,kim yang,işçi partisi,seul,haber ajansı

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un 'en yakın yoldaşı' olarak tanımlanan İşçi Partisi Sekreteri Kim Yang-gon (73), trafik kazasında hayatını kaybetti. Kim Yang-gon, Güney Kore ile yapılan müzakerelerden de sorumluydu.

Kuzey Kore Merkezi Haber Ajansı (KCNA)'nın haberine göre, Kuzey Kore İşçi Partisi sekreteri ve ülkenin Güney Kore ile müzakerelerinden sorumlu birim olan Birleşik Cephe Departmanı Müdürü Kim Yang-gon, dün sabah yerel saatle 06.15’te geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirdi. Kim Yang-gon için Perşembe günü düzenlenecek olan resmi cenaze törenine Kim Jong-un’un da katılacağı kaydedildi.

Kaza ile ilgili açıklama yapan Güney Kore Sejong Enstitüsü araştırmacısı Cheong Seong-chang, “Kim Yang-gon’un ani ölümü Seul ile Piyongyang ilişkilerini olumsuz etkileyecek” dedi. Kim Yang-gon, 2011 yılında ölen eski lider Kim Jong-il’in zamanından beri Kuzey - Güney Kore görüşmelerinin Kuzey Kore tarafındaki sorumlusu olarak görev yapıyordu.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ