latests
Son Dakika

Kimse Yok Mu’dan ‘gizli server’ haberlerine yalanlama

Kimse Yok Mu’dan ‘gizli server’ haberlerine yalanlama

Kimse Yok Mu Derneği, bazı medya organlarında yer alan ‘duvar içinde gizli server’ bulunduğu yönündeki haberleri yalanladı. Yapılan açıklamada, “Kimse Yok Mu bu hizmeti kurulduğu ilk günden itibaren tüm bilgilerini eksiksiz bir biçimde saklamak amacı ile satın almıştır. Haberde bahsi geçen server gizli değildir.verona,sultanbeyli,center,verona bilişim

Kimse Yok Mu Derneği, bazı medya organlarında yer alan ‘duvar içinde gizli server’ bulunduğu yönündeki haberleri yalanladı. Yapılan açıklamada, “Kimse Yok Mu bu hizmeti kurulduğu ilk günden itibaren tüm bilgilerini eksiksiz bir biçimde saklamak amacı ile satın almıştır. Haberde bahsi geçen server gizli değildir.” denildi.

Bazı medya organlarında yer alan Kimse Yok Mu Derneği ile ilgili “Kaynak Holding'in Bağcılar'daki binasında duvar içindeki gizli bölmede, Kimse Yok Mu Derneği'ne ait 40 terabaytlık ayrı bir sunucu (server) bulundu.” şeklindeki haberlere dernekten yalanlama geldi.

Kimse Yok Mu’dan yapılan açıklamada, haberlerin yıpratma amaçlı olduğu vurgulandı. Serverin gizli olmadığına vurgu yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bazı medya organlarında çıkan, ‘Kaynak Holding’in Bağcılar'daki Teker İş Merkezinde duvar içindeki gizli bölmede Kimse Yok Mu’ya ait gizli bir server bulunduğu’ haberleri gerçeği yansıtmamaktadır.

Haberde bahsi geçen Server hizmet alımı Kimse Yok Mu Derneği ile Venora Bilişim Ltd. arasında 01.04.2015 tarihinde akdolunan "Donanım Sistem Destek Hizmet Alım Sözleşmesi'' ile resmi olarak başlatılmıştır. Verona Bilişim Ltd. başka firma ve kurumlara da hizmet veren uluslararası bir Data Center şirketidir.

Aldığımız hizmetlerin aksamaya uğraması ve bilgi güvenliği riski görülmesi üzerine 1 Aralık tarihi itibari ile sözleşmeye uygun olarak kurumumuz tarafından Venero firmasına tek taraflı fesih ihbarnamesi gönderilmiş ve server sistemlerimizin tarafımıza verilmesi talep edilmiştir.

Kimse Yok Mu bu hizmeti kurulduğu ilk günden itibaren tüm bilgilerini eksiksiz bir biçimde saklamak amacı ile satın almıştır. Haberde bahsi geçen server gizli değildir.

Kimse Yok Mu Derneği bu ve buna benzer haberler ile 2 yıldır çeşitli yollarla baskı altına alınmak istenmektedir. Yapılan bu haber ile de KYM ye çamur atılmıştır. Kaynak Holding’e kayyım atanmasının ardından aksamalar ve bilgi güvenliği adına Kimse Yok Mu Derneği ile Venora Bilişim Ltd. arasında yapılan iş sözleşmesinin 7 Aralık 2015 tarihinde Sultanbeyli 3. Noteri kanalı ile de feshi istenmiştir.

Derneğimize yöneltilen bu komik itham ile derneğimiz hedef gösterilmektedir. Türkiye’de ve uluslararası platformda itibar sahibi olan derneğimize atılan bu çirkin iftirayı bir kez daha kınıyoruz.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ