latests
Son Dakika

Rusya 2015’te uzaya 29 taşıyıcı roket fırlattı

Rusya Federal Uzay Ajansı’nın (Roscosmos), 2015 yılında uzaya toplam 29 taşıyıcı roket fırlattıklarını ve tüm uluslararası yükümlülüklerini yerine getirdiklerini açıkladı. Roscosmos geçen yıl 26 taşıyıcı roket fırlatmıştı. Roscosmos’un bildirisine göre Rusya bu yıl 6 farklı ülkeye ait uzay aracı fırlatırken, dördü insansız ve dördü astronotlu olma üzere Uluslararası Uzay İstasyonu programı çerçevesinde 8 uzay gemisi gönderdi.rusya,uzay istasyonu,roket,uzay aracı,uydu,uluslararası,rusya federal uzay,rusya federal

Rusya Federal Uzay Ajansı’nın (Roscosmos), 2015 yılında uzaya toplam 29 taşıyıcı roket fırlattıklarını ve tüm uluslararası yükümlülüklerini yerine getirdiklerini açıkladı. Roscosmos geçen yıl 26 taşıyıcı roket fırlatmıştı.

Roscosmos’un bildirisine göre Rusya bu yıl 6 farklı ülkeye ait uzay aracı fırlatırken, dördü insansız ve dördü astronotlu olma üzere Uluslararası Uzay İstasyonu programı çerçevesinde 8 uzay gemisi gönderdi. Rusya geçen yıl uzaya en çok roket fırlatan ülke olurken, dünyadan uzaya gönderilen toplam roketlerin yüzde 35’ini fırlatmıştı.

Roscosmos ayrıca 16 Ekim tarihinde Tüksat 4B uydusunu taşıyan “Prtoton-M” roketini uzaya fırlatmış ve başarılı bir şekilde yörüngeye yerleştirmişti.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ