latests
Son Dakika

DSP'li Çakmak: 2016'da ekonomik krizi daha fazla hissedeceğiz

Demokratik Sol Parti (DSP) Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Çakmak, 2015'in turizmde kayıp yıl bir olduğunu söyledi. Çakmak, yeni yılda ekonomik krizi daha fazla hissedeceklerini vurguladı. İlçe Başkanı Çakmak, 2015 yılı değerlendirmesi ile ilgili bir kafede yaptığı açıklamada, Rusya ile yaşayan gerginliğin faturasını Antalya'nın yeni yılda daha fazla hissedeceğini kaydetti.çakmak,rusya,dsp,ahmet çakmak,manavgat,demokratik sol parti,avrupa birliği

Demokratik Sol Parti (DSP) Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Çakmak, 2015'in turizmde kayıp yıl bir olduğunu söyledi. Çakmak, yeni yılda ekonomik krizi daha fazla hissedeceklerini vurguladı.

İlçe Başkanı Çakmak, 2015 yılı değerlendirmesi ile ilgili bir kafede yaptığı açıklamada, Rusya ile yaşayan gerginliğin faturasını Antalya'nın yeni yılda daha fazla hissedeceğini kaydetti. Sezon öncesi Rusya ile yaşayan gerginliğin sona ermesi gerektiğinin altını çizen Çakmak, "Bölgemizin birinci önceliği turizm olmasına karşı Rusya ile yaşanan gerginlik sektörü sıkıntıda bırakmıştır. Bölgemizde Rus turizme bu sene yüzde 20 oranında daralma oldu. Krizle bu önümüzdeki yıl daha da artacağa benziyor. Umudumuz bu krizin en fazla 2 ay içinde sona erdirilmesi. Anlaşılan o ki milletçe ekonomik krizi 2016'da daha fazla hissedeceğiz." dedi.

Her yıl 4,5 milyon turistin tatil yaptığı Manavgat'ta turizmi 12 aya çıkarmada en önemli mantık hatasının 'göç yolda düzelir' mantığı olduğunu belirten Çakmak, kış döneminde Türkiye'nin en büyük turizm destinasyonu unvanını elinde bulunduran bölgenin şehir içinin altyapı çalışmaları nedeni ile köstebek yuvasına dönüşmesinin üzüntü ve kaygı verici olduğunun altını çizdi.

Son 2 yıl içinde ülkede hayata geçirilen antidemokratik yasaların Avrupa Birliği(AB) değerlerinden uzaklaştırdığını vurgulayan Çakmak, "Ülkemizin acilen AB değerlerine geri dönmesi gerekir. Hukuki güvencenin olmadığı yere turist de gelmez, yabancı yatırımcı da gelmez. Hukuksuzluklar son bulmalı, acil bir şekilde sivil bir anayasa yapılmalı." çağrısında bulundu.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ