latests
Son Dakika

Rusya'nın Türkiye'ye yaptırımı Abhazya da uzadı

Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Vladislav Surkov, bundan sonra Türk müteahhitlerin Abhazya’da Rusya'nın parasıyla iş yapamayacaklarını söyledi. Surkov, Abhazya ve Ankara ilişkilerini gözden geçireceğini duyurdu.Putin’in yardımcısı Surkov, Gürcistan’dan tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Abhazya’ya resmi ziyarette bulundu.abhazya,surkov,rusya,türkiye,rus,ankara,raul hacimba,vladislav surkov

Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Vladislav Surkov, bundan sonra Türk müteahhitlerin Abhazya’da Rusya'nın parasıyla iş yapamayacaklarını söyledi. Surkov, Abhazya ve Ankara ilişkilerini gözden geçireceğini duyurdu.

Putin’in yardımcısı Surkov, Gürcistan’dan tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Abhazya’ya resmi ziyarette bulundu. Surkov, Abhazya Cumhurbaşkanı Raul Hacimba ile bir araya geldi. Görüşme sonrası Surkov, TürkiyeRusya krizi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Surkov, “Artık, Türk müteahhitleri Abhazya’da Rusya'nın parasıyla inşaat yapamayacak galiba. Bu yeteri kadar net." dedi. Abhazya ekonomisine zarar verme gibi niyetlerinin olmadığını ifade eden Surkov, değerlendirme yapacaklarını belirtti.

Rusya’dan sonra Türkiye, Abhazya ile ticari hacmi en yüksek ikinci ülke. Türkiye, Abhazya’nın ticari hacminin yüzde 18’i oluştururken bunun yüzde 7,6’sı ithalat yüzde 10,4’ü ise ihracat. İki ülke arasındaki ticari hacmin ise 2,6 milyar dolar olduğu belirtiliyor.

Türkiye’nin Rus savaş uçağını düşürmesinin ardından Rusya, Türkiye’ye karşı ekonomik yaptırımlar uygulama kararı almıştı. Yaptırımlar, bazı Türk ürünlerin Rusya’ya girişi, Türk işçilerin Rusya’da çalışması, Türk şirketlerin Rusya’da faaliyet göstermesi gibi yasaklamaları kapsıyor. Rusya Abhazya'ya büyük miktarda parasal destekte bulunuyor.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ