latests
Son Dakika

Başkan Gürkan: Çevreye duyarlı Edirne halkını saygıyla selamlıyorum

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, çevre konusunda duyarlılık gösteren şehir halkını saygıyla selamladığını söyledi.Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Edirne Bölge Müdürlüğü’nün 2014 yılı belediye atık istatistikleri açıklandı.Buna göre Türkiye genelinde kişi başı günlük ortalama atık miktarı 1,08 kilogram iken bu oran Edirne’de 1,81 kilogram tespit edildi.edirne,gürkan,recep gürkan,türkiye,ankara,başkan gürkan,istanbul,tüik,türkiye istatistik kurumu

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, çevre konusunda duyarlılık gösteren şehir halkını saygıyla selamladığını söyledi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Edirne Bölge Müdürlüğü’nün 2014 yılı belediye atık istatistikleri açıklandı.
Buna göre Türkiye genelinde kişi başı günlük ortalama atık miktarı 1,08 kilogram iken bu oran Edirne’de 1,81 kilogram tespit edildi. Edirne bu miktarla Türkiye'nin en büyük üç ili olan İstanbul (1,16 kg), Ankara (1,10 kg), İzmir'i (1,12 kg) ile geride bırakarak birinci oldu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Türkiye’de kişi başı atık toplama miktarı bakımından Edirne'nin birinci seçildiğini söyledi. Bunu bir başarı olarak değerlendiren Gürkan, dünyada kişi başı atık miktarının ortalama olarak 1,2 kilogram olarak kabul edildiğini 2014 yılı verilerine Edirne’de bu miktarın 1,81 kilogram olduğunu ifade etti.

Başkan Gürkan, sözlerini şöyle tamamladı: “Hem yaşadıkları çevreyi temiz tutmak hem kaynağında ayrıştırma konusunda verdikleri destek ve çalışma diğer taraftan ekolojik değerlere, çevreye olan kararlı ve saygılı tutumları nedeniyle Edirne halkı hepimizden daha çok kocaman bir alkışı hak ediyor. Bu ciddi ve önemsenmesi gereken bir başarıdır. Bizi çevreye karşı daha da duyarlı, düzenli olma ve çevreyi gelecek kuşaklara temiz bırakma konusunda motive etmektedir. Ben halkımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ