latests
Son Dakika

KESK üyeleri iş bıraktı

Sivas'ta Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu'na (KESK) bağlı sendika üyeleri bir günlük iş bırakma eylemi yaptı. Eğitim-Sen Şubesi’nde toplanan sendika üyeleri 'Savaşa karşı barışı savunacağız' yazılı pankartla sokağa çıkma yasaklarını protesto etti. Grup adına açıklama yapan KESK Dönem Sözcüsü Önder Doğan, şu ifadeleri kullandı: ‘AK Parti’nin savaş ve baskı politikalarına karşı üretimden gelen gücümüzü kullanıyoruz.kamu emekçileri sendikası,ak,önder doğan

Sivas'ta Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu'na (KESK) bağlı sendika üyeleri bir günlük iş bırakma eylemi yaptı. Eğitim-Sen Şubesi’nde toplanan sendika üyeleri 'Savaşa karşı barışı savunacağız' yazılı pankartla sokağa çıkma yasaklarını protesto etti.

Grup adına açıklama yapan KESK Dönem Sözcüsü Önder Doğan, şu ifadeleri kullandı: ‘AK Parti’nin savaş ve baskı politikalarına karşı üretimden gelen gücümüzü kullanıyoruz. Güneydoğu’da mahalle sokaklarına giren tankların palet seslerinin kulaklarımızı sağır edercesine çoğalmasında, sayısız ilçenin ve mahallenin tanklarla, toplarla, savaş uçaklarıyla abluka altına alınmasında boşaltılan her okulda, yurtta, hastanede ve her kurumda, sokağa çıkma yasaklarıyla yüzbinlerce insanın 'peşinen' açlığa susuzluğa mahkum edilmesinde, bırakın sokağa çıkmayı, evinin penceresinden bakan kim olursa olsun namluların hedefi haline gelmesinde, yurttaşlık haklarını kullanmamaları bir yana en temel hakları olan yaşama haklarının bizzat devlet tarafından ellerinden alınmasında, devlet güvencesiyle savaşa sürüklenen yoksul çocuklarının çaresizliklerinde, bir arada yaşama umudunun geçen her gün, her saat, yüreğimiz ağzımızda, kulağımız gelecek acı haberi beklerken endişelerimiz artıyor.”

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ