latests
Son Dakika

"3,5 senedir bunlarla beraber hareket edenlerin de sorgulanması gerekiyor"

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İdare Amiri MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, gazetecilere getirilmesi düşünülen kulis yasağının yarınki toplantıda karara bağlanacağını söyledi.Gazetecilere getirilmesi düşünülen kulis yasağını değerlendiren Yılmaz, bu yönde bir karar alınmadığını belirterek, "Bu bize iktidar tarafından getirilen bir teklif. Bu şu anda sadece bir öneri.yılmaz,selahattin demirtaş'ın,türkiye büyük millet meclisi,seyfettin yılmaz,selahattin demirtaş,dolmabahçe,türkiye,mhp adana,mhp,tbmm,adana

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İdare Amiri MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, gazetecilere getirilmesi düşünülen kulis yasağının yarınki toplantıda karara bağlanacağını söyledi.

Gazetecilere getirilmesi düşünülen kulis yasağını değerlendiren Yılmaz, bu yönde bir karar alınmadığını belirterek, "Bu bize iktidar tarafından getirilen bir teklif. Bu şu anda sadece bir öneri. Yarınki toplantıda kulis yasağı karara bağlanacak." dedi.

Konunun yoğun ziyaretçi sebebiyle gündeme getirildiğini anlatan Yılmaz, akşam 20.00'dan sonrada gazeteciler için böyle bir teklifin yapıldığını kaydetti. MHP'nin bu yasağı desteklemediğini vurgulayan TBMM İdare Amiri, basına yapılacak olan her türlü kısıtlamaya karşı olduklarını vurguladı.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında açılan özerklik açıklamalarıyla ilgili soruşturmaya yönelik bir soruya ise Yılmaz, bu soruşturmanın iktidar partisine de açılması gerektiğini kaydetti.

Bunun yeni bir olay olmadığını, HDP'li yetkililerin bunu iki yıl önce de dile getirdiğini ama iktidarın buna ses çıkarmadığını anlatan MHP'li vekil, Dolmabahçe mutabakatını hatırlattı.

Büyükşehir yasası çıkarken bütün bunları dile getirdiklerini belirten MHP Adana Milletvekili Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı: "HDP'nin başından beri söylediği bir şey. Selahattin Demirtaş'ın da başından beri üzerinde durduğu iş. Ama 3,5 senedir bunlarla beraber hareket edenlerin de sorgulanması gerektiğini düşünüyorum. Bize göre Türkiye'yi bölmek vatana ihanettir. Kimin dahili varsa hepsinin yargılanması gerektiğini düşünüyorum."

"3,5 senedir bunlarla beraber hareket edenlerin de sorgulanması gerekiyor" 35-senedir-bunlarla-beraber-hareket-edenlerin-de-sorgulanmasi-gerekiyor thumbnail text
Sitene Ekle
x
Sitene Ekle
Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ