latests
Son Dakika

TBMM İdare Amiri Önder: Bize gazeteciler değil iktidar rahatsızlık veriyor

TBMM İdare Amiri Önder: Bize gazeteciler değil iktidar rahatsızlık veriyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İdare Amiri HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, yanında gazetecilere müdahale etmek isteyen Meclis Basın Büro görevlisine sert çıktı. Meclis'te iktidar kulisinde gazeteciler Önder'e soru sormak istedi. Ancak bu sırada Meclis Basın Büro görevlisi, izin alınmadığı gerekçesiyle gazetecilere müdahale etmek istedi.önder,türkiye,türkiye büyük millet meclisi,ankara,tbmm,sırrı süreyya önder

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İdare Amiri HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, yanında gazetecilere müdahale etmek isteyen Meclis Basın Büro görevlisine sert çıktı.

Meclis'te iktidar kulisinde gazeteciler Önder'e soru sormak istedi. Ancak bu sırada Meclis Basın Büro görevlisi, izin alınmadığı gerekçesiyle gazetecilere müdahale etmek istedi. Yanında gazetecilere müdahale edilmesine sinirlenen Önder, "Ne yapıyorsun kardeşim; ne yasağı? Yasak ne demek? Yahu basın bu." dedi. Meclis Basın Büro görevlisi ise "Sayın idare amirim, arkadaşların izin alması gerekiyor." diye karşılık verdi. Bu sözler üzerine Önder, "Ben idare amiriyim; ben izin veriyorum, gelin arkadaşlar." ifadelerini kullandı.

Daha sonra Meclis'te gazetecilere uygulanması düşünülen kulis yasağıyla ilgili konuşan Önder, "Anti demokratiktir, kabul edilemez. Siz de haklarınıza sahip çıkın arkadaşlar. Biz bunu divanda dile getiriyoruz ama divanda çoğunlukları var; istediklerini yapıyorlar. Daha imzaya açılmadı. Meclis kamusal alandır, Meclis'te özel alan olmaz. İnsan hali, yorulur da, uzanır da. Hiçbir şey adına basına bu tür kısıtlamaları doğru bulmuyorum. Bize gazeteciler değil iktidar rahatsızlık veriyor." şeklinde konuştu.

TBMM İdare Amiri Önder: Bize gazeteciler değil iktidar rahatsızlık veriyor tbmm-idare-amiri-onder-bize-gazeteciler-degil-iktidar-rahatsizlik-veriyor thumbnail text
Sitene Ekle
x
Sitene Ekle
Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ