Son Dakika

Suriye’deki çatışma ortamı bile kaçakçıları engelleyemedi

FAZİLET CANDAN, LÜTFİ AYKURT | HATAY - 27.03.2012 00:33:57
  • Suriye’deki çatışma ortamı bile kaçakçıları engelleyemedi
  • Suriye’deki çatışma ortamı bile kaçakçıları engelleyemedi

Suriye’de yaşanan iç karışıklık ve şiddet olayları, Hatay’a kaçak eşya girişini durduramadı. Güvenlik güçleri, sınır hattında her gün tonlarca kaçak mazotla birlikte canlı hayvan ve çay gibi mallara el koyuyor.

Türkiye’de artan akaryakıt fiyatları sebebiyle kaçak mazot girişlerinde artış yaşandı. Sadece Mart ayında, Hatay’ın Altınözü ilçesine bağlı Babatorun Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler 60 ton civarında kaçak mazot ele geçirdi.

Jandarma Karakol Amirliği ekipleri, şiddet olayları sebebiyle Suriye'den sınır geçişleri esnasında kaçakçılarla da mücadele ediyor. Sınır hattında özellikle Asi Nehri'ni kullanan şahıslar, kaçak mazot ve diğer ürünleri kayık ve atlarla Türkiye'ye getiriyor. Sınırda traktörlere yüklenen malların dağıtımı Hatay'da yapılıyor.

  YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
*BIST
* Borsa verileri hafta içi her gün saat 18.00’de yenilenmektedir.
Bugün Cumartesi Pazar

16/20

13/18

12/15
İSTANBUL  |  Şehir Seç
İmsak 05:51 Güneş 07:18 Öğle 12:55
İkindi 15:49 Akşam 18:20 Yatsı 19:40
İSTANBUL   |  Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ


cihandergi/new-cihan-dergi.html