Son Dakika

Kopyacılar Ereğli Polisine takıldı

SİNAN KABATEPE | ZONGULDAK - 06.07.2013 11:15:08
  • Kopyacılar Ereğli Polisine takıldı
  • Kopyacılar Ereğli Polisine takıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kopyaladıkları kredi kartı ile birçok dükkândan lüks telefon ve diz üstü bilgisayar alan 2 kişi yakayı ele verdi. Bolu’ da yakalanan 2 zanlı Ereğli’ de çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Geçtiğimiz günlerde teknoloji marketlere giderek kopyaladıkları kredi kartları ile lüks cep telefonu ve bilgisayarları satın alan şebeke üyeleri, alış veriş yaptıkları iş yerlerinin güvenlik kameralarına yansımıştı. Söz konusu olayda araştırmasını derinleştiren Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri zanlıların Bolu’ da olduğunu tespit etti. Otoban’a girdikleri belirlenen Mehmet A. Ve Hasan Ö. yolda kaza süsü verilen operasyonla Ereğli’ ye getirildi.

Dün sabah saatlerinde ilçeye getirildikleri öğrenilen zanlılar öğleden sonra tutuklama talebi ile Adliyeye sevk edildi. Yaklaşık 6 saat süren mahkeme sonrasında zanlılar Mehmet A. Ve Hasan Ö. Tutuklanarak Ereğli kapalı cezaevine gönderildi. Zanlıların üzerlerinde yapılan aramalarda kopyalanankredi kartlarının bulunduğu öğrenildi.

Zanlıların bugüne kadar Balıkesir, Düzce Bolu, Ereğli Zonguldak başta olmak üzere bir çok il ve ilçede kopya kredi kartı ile alış veriş yaptıkları sadece bir bankayı 120 bin lira dolandırdıkları tespit edildi.

  YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
*BIST DOLAR EURO ALTIN
90,736.05
90,902.78
2.36
2.344
2.656
2.637
96.891
96.847
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
Bugün Salı Çarşamba

6/10

6/10

5/7
İSTANBUL  |  Şehir Seç
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
İSTANBUL   |  Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ


cihandergi/new-cihan-dergi.html