Son Dakika

Azerbaycan'da bir klinik guatr hastalarını kurbağa ile tedavi ediyor

| BAKÜ-

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de özel bir klinikte guatr hastaları kurbağa ile tedavi ediliyor. Söz konusu kliniğin gastroenteroloji bölümünde çalışan Sahip Aliyev Guatr hastalarının hastalıklı bölgelerine kurbağa yerleştirilerek tedavi edebildiğini iddia ediyor. Kurbağa ile tedavi metodunu 25 yılı aşkın bir süredir uyguladığını ve çok başarılı sonuçlar aldığını bildiren Aliyev, uyguladığı metodu Bulgaristan'da öğrendiğini söyledi. İlk hastasının eşi olduğunu bildiren Aliyev ''İlk başlarda sadece yakın çevrem benim kurbağalarımdan istifade ediyordu artık dünyanın bir çok yerinden hatta Rusya'dan Türkiye'den hastalarım var''dedi.
Her kurbağanın tedavi için kullanılamayacağını belirten Aliyev, kendisinin kullandığı kurbağaların özel olduğunu onları çeşitli otlarla beslediğini ve tatlı su kurbağası olduğunu söyledi. Tedavi sürecinin yaklaşık 1 buçuk saatlik 3 seanstan oluştuğunu bildiren Aliyev, ''Hastanın guatr olan boyun bölgesine koyduğumuz kurbağa hastalıklı bölgeyi hemen tespit ederek kendisine doğru vakumluyor bu sayede tedavi gerçekleşiyor'' dedi.
Uyguladıkları metodu tıbbın teknolojik imkanlarıyla desteklediklerini belirten Sahip Aliyev, öncelikle hastanın ultrasonla hastalıklı bölgenin durumu hakkında bilgi edindiklerini daha sonra ise kurbağa tedavisine başladıklarını söyledi. Kurbağa tedavisinden sonra hastanın her aşamasının ultrasonla takip edildiğini bildiren Aliyev ''Sadece guatr değil kötü huylu kanser dışında lenf bezesi, tükürük bezesi gibi vücutta bulunan her türlü şişliği kurbağa metoduyla tedavi edebiliyoruz''diye iddia etti. Aliyev ameliyat olan guatr hastalarının tekrar bu hastalığa yakalanma riskinin olduğunu hatırlatarak kurbağa metodu ile tedavi olan insanların tekrar aynı hastalığa yakalanmalarının neredeyse imkansız olduğunu iddia etti.
Kurbağa tedavisi olan Guatr hastası Seyithanım Ehedova Cihan Haber Ajansı muhabirine tedavi sırasında ve sonrasında yaşadığı durumla ilgili bilgi verdi. Ehedova, boynuna kurbağanın koyulmasından sonra baş ve boynunda çeşitli ağrıların olduğunu söyledi. Kurbağanın boğazını vakumladığını hissettiğini bildiren Ehedova, seanstan sonra kendisini daha rahat hissettiğini ifade etti. Ehedova tedavi uygulanan bölgenin yapılan işlemlerden sonra biraz hassaslaştığını hatta hafif kulak ve boğaz ağrıları olduğunu bu durumunda kısa sürede geçtiğini söyledi.

Tümü

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST DOLAR EURO ALTIN
80,894.15
81,482.40
2.604
2.604
2.834
2.834
100.111
100.111
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
Bugün Pazartesi Salı
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/Y.png
8/13
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/PB.png
10/14
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/SY.png
8/11
İSTANBUL | Şehir Seç
İmsak 04:18 Güneş 05:47 Öğle 12:16
İkindi 15:45 Akşam 18:33 Yatsı 19:54
İSTANBUL | Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ